צעדים ראשונים בדרך לעיצוב חדר אמבטיה

חדרי האמבטיה עברו מהפך אסתטי משמעותי בשנים האחרונות ומחדרים פרקטיים וסטנדרטיים שודרגו להיכל שלם של פינוקים.

כיום ניתן לראות את היכלי הרחצה כמוקד התרגעות אידיאלי בו משילים את טרדות היומיום ומתחדשים בשלל אנרגיות ממריצות.
תוספת של אמבטיות ג\'קוזי, מקלחוני עיסוי ואלמנטים שמוסיפים לחלל אפקט של רעננות וניקיון יוצרים את הסביבה המבוקשת: חדרי אמבטיה שכיף להתחיל ולסיים בהם את היום.

כיצד מעצבים חדרי אמבטיה? מה יש לקחת בחשבון בסידור החלל ובחירת הפריטים שישכנו בו? לפניכם מספר פרמטרים חיוניים שיש לשקול בתהליך שכולל אפיון ועיצוב חדר אמבטיה בבית, בין אם מדובר בחדר אמבטיה משפחתי מרכזי ובין אם בחדר אמבטיה ביחידת ההורים.

התייחסות ממוקדת לתנאי החלל
אילוצי המרחב משפיעים כמובן על הסידור הנכון והיעיל של חדר האמבטיה. לפני שהגעתם להתרשם מהקולקציות של חדרי אמבטיה בחללי התצוגה, יש למדוד היטב את החלל ולשים לב לדגשים כמו מיקום של שקעים, אינסטלציה, חלונות ודלתות, זאת בטרם מחליטים היכן למקם את האמבטיה, המקלחון, האסלה ואף את האביזרים הנלווים והמשלימים כמו ארונות אמבטיה, מתלים וכולי.
בחללים קטנים או צרים יחסית יתכן שלא תוכלו למקם אמבטיה סטנדרטית ותאלצו להסתפק באמבטיה קטנה יחסית או לבחור פשוט במקלחון.
צורת המקלחון אם היא נקבעת בהתאם לחלל הנתון: ישנם חללים בהם המקלון ימוקם בפינה ולכן, יש צורך לבחור מקלחון פינתי בעוד בחללים אחרים תעדיפו דווקא מקלחון פרונטאלי.
שימו לב ליציאה מהמקלחון או מהאמבטיה, וודאו שיש מספיק מקום לפתוח את הדלת או לצאת בנוחות מבלי להיתקל בארון או בדלת.
התייחסו למיקום של השירותים ביחס למקלחון או לאמבטיה בחדר הרחצה, האם תמקמו אותם זה לצד זה או זה מול זה. במידה ואתם מתכננים שחדר הרחצה ישמש את כל בני הבית, רצוי ליצור מידה של פרטיות ולמקם את השירותים במרחק כלשהו מהמקלון או מהאמבטיה כדי לאפשר את השגת הפרטיות המבוקשת.
ניתן למקם שירותים מתחת לחלון ואם הוא נמוך, לבחור במיכל הדחה סמוי, אמבטיה תתאים יותר למיקום מתחת לחלון לעומת מקלחון אותו אי אפשר למקם מתחת לחלון אלא לצידו או ממולו. 

איכות וטיב החומרים
זכרו שחדר אמבטיה לא מעצבים בתדירות גבוהה והאמבטיה או המקלחון עתידים ללוות אתכם זמן רב ולכן, בחרו אמבטיות ומקלחונים באיכות הטובה ביותר, עשויים מחומרי גלם עמידים אצל חברה יצרנית כחול לבן שתמצא עבורכם את הפיתרון הקונקרטי לצרכיכם וחלקי חילוף במקרה הצורך במהירות המרבית. אל תתפשרו על זכוכית מחוסמת למקלחון ועל תעודת אחריות.
מומלץ לבחור אמבטיות מוגנות מפני שריטות ללא סכנת חלודה, בעלות ציפוי או גימור ברמה הגבוהה ביותר. 

האלמנט העיצובי
קווים ישרים בניקיון חזותי והוספה של מראה גדולה על אחד הקירות  אף יצרו אשליה של מרחב ומרווח מכפי שהוא באמת. שימו לב הטמעת גופי תאורה, שהם יהיו מוגנים מפני רטיבות ולחות ויהיו מותקנים גבוה יחסית.
בחרו אריחי ריצוף עמידים למים שמתאימים לחללים כמו חדרי אמבטיה שנוטים לרטיבות כגון גרניט פורצלן או קרמיקה. 

חזור למגזין חמת