היסטוריה והתפתחות

קבוצת חמת (מרחב) בע"מ הינה חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב הישראלי וכל מוצריה תוצרת ישראל "כחול לבן". כבר בשנים הראשונות לפועלה סיפקה לבתי האב בישוב הציוני בתחילת דרכו תשתית לביסוס חדרי אמבטיה ושירותים: ברזים, אמבטיות, כיורים ושלל כלים סניטריים והכתה שורש בתרבות הרחצה המקומית.

חמת בעלת מפעל גדול וחדשני בעיר אשדוד, המהווה בית לכ- 400 עובדים במגוון תחומים. מבוססת על מסורת רבת שנים. בד בבד עם ההתפתחות הטכנולוגית והתמורות בסגנון החיים, מקפידה על עדכניות ופניה קדימה אל העתיד.

1944 בתחילת הדרך בדירה בת"א - "חמת חברת יצרני מכשירים ומכונות", מפעל לייצור ברזים ופרזול לנגרות בניין. המפעל "חמת" מוקם בנחלת יצחק, והוכלל בחברת הבת של מפעל הברזל "סולל בונה", חברת "כור".
1952 הועסקו במפעל 430-450 עובדים והוא ייצר כ- 60% משוק הפרזול והאינסטלציה בישראל. כמו כן, החלה העברת המפעל לחולון (84 דונם). באותה שנה נוסדה חברת חרסה, החברה התעשייתית הראשונה בבאר שבע.
1957 זכתה "חמת" בפרס קפלן, על העלאת הפריון בכ- 25% ללא תוספת עובדים.
1960 חמת רכשה את מפעל ב. פורטנוב ושילבה את עסקיו במפעלה בחולון. כמו כן, הוקם מפעל לסכו"ם בשם "חמה" (בשיתוף עם משקיע יהודי מאנגליה), כאשר המח' הגדולה ביותר בו היתה הקונסטרוקציה. מח' האינסטלציה הצליחה לייצא לארה"ב ברזים בהיקף משמעותי.
1967 הוחלט להפוך את "חמה" לחב' עצמאית ולהפטר ממפעל הפרזול. המפעל רוכז סביב קונסטרוקציה, ברזים ומכונות (בחב' הבת "סימת"). נחתם הסכם לשת"פ וחלוקת שוק עם "וולקן", ובסוף שנות ה- 60 מוזגו מפעלי מתכת השונים של כור, בהם מפעל חמת, לחברה אחת: "כור מתכת". בעקבות זאת נותרה חמת ממוקדת בייצור ברזים בלבד. מוצרי חמת שווקו על ידי סולכור, ולקידום המכירות נהגו להצמיד את מכירת ברזי "חמת" עם אמבטיות של "וולקן". כור הכלילה את חמת וחרסה יחד בחברת בת בשם "מרחב – מרכז חומרי בניה וקרמיקה".
1988 העברת מפעל חמת מאזה"ת בחולון, לאזה"ת באשדוד.
1993 הנפיקה כור את "מרחב –מרכז חומרי בניה וקרמיקה" בבורסה לניירות ערך בת"א.
1999 כור מוכרת את יתרת אחזקותיה ב- "מרחב" לחברת ליפסקי.
2000 מרחב רוכשת את חברת ליפסקי מוצרי אינסטלציה. רכישת קו מוצרי האינסטלציה של ליפסקי, כולל המלאי, תואמת את אסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה ולרכישת חברות הפועלות בתחומים משיקים ומשלימים, המאפשרים יצירת סינרגיה תפעולית ושיווקית בתחום מוצרי גמר הבנייה, בארץ ובחו"ל..
2003 נוסדה חמת מקלחונים (ממוקמת באשדוד), המייצרת ומשווקת מקלחונים סטנדרטיים ועפ"י מידה, בתהליכי ייצור מהמתקדמים בעולם, תוך עמידה בדרישות תקני איכות אירופאים.
2006 הנפקת מניות לקבוצת פימי – קרן השקעות פרטית.
2011 העברת השליטה בחברת "מרחב" מפימי וכתר פלסטיק ל-ניאור אחזקות.