הטרנדים הכי חמים בעולם הברזים הכיורים והאסלות

הפרטים הקטנים עושים את ההבדל, האושר טמון בפרטים הקטנים... אינסוף פתגמים כבר דנו בחשיבות הפרטים הקטנים – אלה שביכולתם להפוך את הבית שלכם ממקום מגורים נטו, למפגן מרשים של טעם וסטייל.
אז מאיפה מתחילים? כמו בשאר התחומים שמקיפים את חיינו – החל מביגוד ועד אלקטרוניקה – גם בעיצוב הבית קיימים טרנדים חדשים שרק מחכים שתאמצו אותם לפי טעמכם האישי. הברזים, האסלות והכיורים הם כבר מזמן לא רק כלים פונקציונליים, אלא דיטיילים עיצוביים של ממש. 
 

שמו לך ברז? כל הטרנדים הכי חדשים
הברז הוא מאותם חפצים קטנים שנמצאים בשימוש הכי תכוף בבית - בין אם במטבח, בחדר האמבטיה או בשירותים. ככזה הוא גם אחד האלמנטים המרכזיים אשר עומדים במרכז הטרנדים החמים של עיצוב הבית. הדרך הכי עכשווית ונכונה לעיצוב המטבח היא בסגנון מינימליסטי, שזורם בקלות לצד כל עיצוב קיים, ותמיד עושה נעים. בהתאם לחדר כולו, גם הברזים המינימליסטיים מאופיינים בקווים ישרים ונקיים שלא מוותרים לרגע על הפונקציונליות. 

הטרנד הכי נכון (ובינינו – גם הכי מוצדק) הוא זה של ברזים גבוהים עם קימור מעודן – מצד אחד הם מספקים נוחות מרבית בזכות זרם עילי המאפשר תנועה קלה וחופשית של הידיים בכל שימוש בכיור - ומצד שני, הברזים האלגנטיים מהווים את המוקד העיצובי של המטבח המינימליסטי. 
טרנד נוסף, שיותר מהכל מקל על העבודה במטבח, הוא הברזים הנשלפים והנוחים המגיעים בשלל עיצובים: החל מקווים דקים ועדינים בסגנון מודרני, ועד קווים מעוגלים במראה מהוקצע המשתייכים לעיצוב הקלאסי שאף פעם לא נמאס ממנו. 
גם לחדר האמבטיה מגיעים הברזים הטרנדיים, שם הסגנון המינימליסטי העכשווי מתאפיין בקווים ישרים ואלגנטיים התופסים מעט נפח בחלל – או בקיצור: עושים את העבודה הפונקציונלית והעיצובית, אבל בלי לעשות מעצמם עניין. טרנד אחר, חדשני וסופר-עדכני, נכנס בסערה אל חדר האמבטיה ומדיח את הגוון המתכתי הכסוף השולט בקטגוריית הברזים – לטובת צבע שחור דרמטי או לבן צחור, לתוספת טאץ' מודרני מבורך.  
 

בולטים בשטח או נטמעים בסביבה? כיורים חמים וחכמים
הטרנדים הבולטים בעולם הכיורים מציגים דבר וניגודו בשני חדרים שונים בבית: במטבח שולטים כיורים שקועים ורחבים, העשויים גרניט או נירוסטה, ומאפשרים פונקציונליות מקסימלית. במסגרת הטרנד המינימליסטי, הכיורים עשויים להיות מותאמים בצבעם או בחומר ממנו הם עשויים לשאר המטבח – כך שהמדיח, המקרר והארונות יזכו לחיפוי זהה – וגם הכיור יצטרף לחגיגה השקטה. 

לעומת הכיורים השקועים במטבח, בחדרי האמבטיה בולטים דווקא הכיורים המונחים רחבי הידיים – המתכתבים גם הם עם הסגנון המינימליסטי בזכות טרנד הניקוז הנסתר, בו המים זורמים באופן אחיד אל נקודה אחת, הנחבאת אל הכלים. 
את הטרנד המהפנט ניתן ליישם באמצעות שלל סגנונות עיצוביים – החל מכיורים אינטגרליים בסגנון אותנטי, ועד כיורים עומדים במראה קלאסי. העיצוב הנקי מתחבר אל טרנדים נוספים בחדר האמבטיה, בהם האמבטיות הגדולות המונחות בחלל כאלמנט עיצובי מרכזי – ללא הפרדה של וילון או קיר זכוכית. 
 

אסלות תלויות – או לא להיות
כשהטרנד התורן חולש לבדו על השטח, בלי שאף טרנד אחר מעז להתחרות מולו – אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בבחירה המנצחת. כזה הוא בדיוק טרנד האסלות התלויות השולט בחדרי השירותים המעוצבים. בין אם מדובר באסלה מעוגלת בסגנון קלאסי או בקווים ישרים ומודרניים - הטרנד ה"מרחף" יוצר חלל נקי ומעודן, שגם הניקיון בו קל במיוחד.

הטרנד הזה מסב תשומת לב לפרטים הכי קטנים, כך שגם מיכל ההדחה הופך לסמוי ומתחבא בתוך הקיר, לצורך התאמה לסגנון הנקי והאלגנטי המאפיין היום את עיצוב חדרי השירותים. גם לחצני ההדחה מתיישבים עם סגנונות העיצוב השונים, ופורשים בפנינו מגוון רחב של צורות, גדלים ומראות. 
 

להתחדש בלי לשפץ – יש דבר כזה
נדלקתם על אחד הטרנדים החדשים, אבל שיפוץ לא נמצא כרגע בתכנון? אל דאגה! אחד היתרונות הגדולים בכלים סניטריים - כזה שלא מושפע מאף טרנד - הוא העובדה שפעמים רבות לא חייבים להחליף את כל החדר כדי להתחדש: גם צעד פעוט כמו החלפת הברז במטבח או בחדר האמבטיה, יכול להכניס משב רוח רענן ומבורך אל תוך הבית. 

חזור למגזין חמת